Geoblog.pl    bianc    Podróże    Śladami cara Mikołaja II po Rosji    o krok od Bajkalu
2007

o krok od Bajkalu

Rosja
Rosja, Irkutsk

noo dotarlysmy do Irkucka i jest po prostu (tato, przepraszam, za to slowo) ZAJEBISCIE zimno. masakra jakas. aLE dajemy rade. Przewodnik Brzdrozy po bajkalskim rejonie wlasviwie mozemy wyrzucic, gdyz okazal sie totalnie nieprzydatnu. Bylo w nim napisane, ze bez problemu mozemy nocowac w akademikach politechniki. niestety, zludne marzenia. dobrze ze obok jest parafia katolicka, gdzie przygarneli nas polscy ksieza werbisci. bardzo fajni. i przystojkni (sis, podobaloby ci sie!) jutro ruszamy do Listwianki nad Bajkal, we wtorek skanseny naokolo Irkucka, sroda i czwartek - Ulan Ude, a od piatku zaczynamy pociagowa katorge do Moskwy. Ludzie w pociagach sa mili i chca z nami rozmawiac,ale taka ilosc dni w zamknietym pomieszczeniu moze przyprawic o szalenstwo. poza tym ile mozna spac?? moj rekord to 18 godzin w ciagu doby,ale nie dam rady tak przez 4dni! juz wszystkie ksiazki przeczytalam.
Irkuck jako miasto jest bardzo ladym miejscem, szkoda tylko ze caly dzien padalo i wszystko mamy mokre. Bardzo podoba mi sie typowa syberyjska zabudowa, te blekitne i slicznie rzezbione okiennice! smutne natomiast jest to, ze w domach nie ma kanalizacji i wszedzie widzialysmy biedne kobiety z wielkimi wiadrami wody. mezczyzni pewnie siedza w domu i udaja zmeczonych:)
i fajne sa syberysjki koty.... Ale spoko, nie przywioze zadnego. Tak dla wtajemniczonych- chyba borys jelcyn idzie w dobre rece:( a juz sie przyzwuyczilam do posiadania jednego szczescia wiecej... Ale idzie zima, moze znajde jakiegos potrzebujacego pomocy??:)
no to chyba tyle z rosyjskich afer. A, odchudzams ie dosc intensywnie i Paula mowi ze widac rezultaty. Szkoda ze ja ich nie widze... Ale mam jeszcze 11 dni i wroce do Was jak inny czlowiek! mysle ze mama z tej radosci zrobi jekis dofinansowanie w celu zakupienia nowej garderoby:)
jeszcze raz dziekowac wszystkim za to ze czytacie! PS monia- sliczne mam kotki, prawda?:) Karolina- szykuj sie do obrony, o yeah:) Tato- nie marudz, wstyd to krac a za swoja coreczke nie masz sioe co wstydzic:) ty sie moze lepiej pomartw:) Michale- kolej krugobajklaska jak najbardziej w planach! ale zobaczymy, zobaczymy:) Adams- juz zaraz cie ogladam zolnierzu! sista- wracaj szybko, trzeba nadrobic braki w imprezach. w negatywie na pewno sie za nami stesknili:)))
a tak jeszcze jedno pytanie na koniec- kto poojedzie ze man za rok do Uzbekistanu? a moze Armenia na majowke? trzeba myslec przyszlosciowo:)
buziak z zimnej syberii

Baranek
Baranek - 2007-09-16 20:15
Rudzielcu jeden, znowu sie szwedasz po swiecie :) nie bylo Cie na moich urodzinach! wiec lepiej przywiez mi jakas dobra, ruska (mocna, min 50%) wodke to moze wybacze. ;) pozdrowki i uwazaj na siebie. :*

kura
kura - 2007-09-16 20:21
Czyli mam rozumieć, ze niebezpieczeństwo zbyt szybkiego powrotu zażegnane :) Swoją drogą ciekawe skąd ta fama poszła? Z miłymi i przystojnymi facetami (ksiądz to też facet) to już tak jest, że (stary kawał) faceci są jak kible albo zajęci albo zasrani (wersja druga jak miejsca parkingowe albo zajęte albo dla niepełnosprawnych). Musze cię odwiedzić zanim Borys zmieni lokal, mam wrażenie, że straciłam istotną część jego dzieciństwa, kto by powiedział, ze te dzieci tak szybko rosną....Jak wygląda syberyjski mruczek? Z syberyjskich kotów kojarzę jedynie tygrysy :)

Moni u. Wujek
Moni u. Wujek - 2007-09-16 20:25
Hallo Bianca. Ludzie po wyrokach tam bywali zeslani a Ty dobrowolnie - podziwiam i zazdroszcze kiedys tez otym myslalem ale zostalo umnie tylko na marzeniach.
pozdrowienia z Hamburga.

bianc