Geoblog.pl    bianc    Podróże    Śladami cara Mikołaja II po Rosji    nad bajkalem bajkowo!
2007

nad bajkalem bajkowo!

Rosja
Rosja, Irkutsk

udalo sie, zobaczylam dzis Bajkal (kamil udalo sie- dojechalam ta, gdzie Ty:) na poczatku jak jechalismy to pomyslaam sobie ze zadna rewelka- w koncu to samo mam na Kaszubach:) Ale gdy zobaczylam je w okazalosci.. jest * **** wielkie! i bardzo ladne. Poznalysmy sporo przybyszow z innych krajow, m.in. Jess z NYC, ktora poznala mnie z Thomasem z Holandii- koles jest tak samo zafascynowany Mikolajem II jak ja! a myslaam ze jedna jestem popaprana:) Polacy oczywiscie tez byli, a raczej jedna Polka z mezem Portugalczykiem. Mieszkaja w Austrii. Bardzo mili ludzie. W ich towarzyswtie spozylysmy kolacje skladajaca sie z wedzonego omula (rewelka, pani miala taka mala wedzarnie przed domem). Teraz tak sobie mysle, ze moze nie powinnam byla jesc az dwoch ryb i zajadac popmaranczem a potem czekolada, bo troche mi niedobrze, ale kosztowal tylko 3 zl wiec szkoda by bylo zeby w inny zoladek mialo isc. Jutro jeszcze skansen Talcy i wieczorem Ulan Ude na dwa dni i powrot do domu. Rany, 6 dni w pociagu plus podroz przez Polske, jak ja dam rade...
Karolinko, niestety borys juz w dobrych rekach od wczoraj, przez co mi dziwnie, juz przywyklam do mysli ze mam trzy koty. kurde, znowu jestem tylko polowicznie stara panna, bo stare panny maja po 3 kotki:) ale wszystko przede mna. A jak z Sylwestrem sytuacja? bo ja juz male plany robie, w ktore zamierzam Cie wtajemniczyc po powrocie:)
Wujku- dzieki ze czytales. Zabiore Cie kiedys w te rejony. Naprawde nie jest strasznie. Wrecz za duzo tu cywilizacji jak dla mnie:0
Baranski- pamietalam, prezent bedzie po powrocie. moze nie wodeczka,ale cos tams ie znajdzie na dnie plecaka:)
buziaki jeszcze wciaz z syberii, nastepony wpis bedzie z Burjacji:)

tak swoja droga- jaki gory leza nad bajkalem? bo mimo swojej ewidentnej symaptii dla geografow, moja wiedza w tym zakresie jest malal... vczy to sajany? i czy Chamar- daban to pasmo Sajanow? chyba bede musiala sie tym blizej zainteresowac:)

Nataszofan
Nataszofan - 2007-09-17 14:29
no to plan zrealizowany, marzeniami jestem nad Bajkalem :) cos ci tu chyba sciemniaja ze zwiedzilas tylko 3% swiata :) moze odjeli ci troche za te % co wlalas juz w siebie :P
trzym sie i jak wracasz to zaczniemy nauke hehe (zwlaszcza przygotowania do examinow nam dobrze wychodza:))

wasica
wasica - 2007-09-17 19:05
Ale beka, ja też chcę Bianc tam do ciebie! Narazie zbieram na samolot do Norwegii a potem się zobaczy;) Koty jeszcze miauczą;)

kura
kura - 2007-09-18 19:01
Z Sylwestrem kłopot bo Wojtek nie może się dodzwonić do tego domku na który dostał namiary. Ale jeszcze się nie poddajemy. Tak mi przyszło do głowy...co ja będę czytać jak Ty wrócisz z podróży? Buziaki

masia
masia - 2007-09-23 01:04
stara widze ze nie tracisz czasu!i dobrze:)u mnie jakos leci ale genralnie bedzie trzeba pogadac dluzej jak wrocisz bo dzieje sie oj dzieje...cmok w kapok!przyjemnej pozdrozy pociagiem na tyle na ile to mozliwe:)młaaaaaa

bianc
Bianca Sadowska