Geoblog.pl    bianc    Podróże    Chiny 2009    Zdobywamy Wielki Mur

Zdobywamy Wielki Mur

Chiny
Chiny, Beijing

Dzis zebralismy sie rzeczywiscie wyjatkowo rano, okolo 7.00 i postanowilismy pojechac na Wielki Mur Chinski. Planujac podroz w Gdansku chcielismy pojechac w takie miejsce, gdzie nie bedzie zbyt wielu urystow. Nietstey pogoda pokrzyzowala nam plany i wybralismy miejscowosc polozona najblizej i najlepiej skomunikowana - Badaling (pociagi odejzdzaja z Dworca Polnocnego, koszt ok. 25 RMB/osoba).
Sama jazda do Badalingu jest ciekawa, bo jedzie sie nowoczesnym pociagiem, z duzymi oknami, a torowisko wije sie w dolinie wsrod gor.
Niestety, tak jak przewidywalismy, na miejscu bylo bardzo duzo ludzi, przewaznie Chinczykow, ktorzy zachowuja sie okropnie- krzycza, plja, bekaja, wrzeszcza na cale gardlo liczac na echo... do tego sporo z ich podchodzilo do nas i robilo sobie z nami zdjecia. Nie wiem, czy to jakas nowa moda- zdjecie z Eurpejczkami, czy co?
Sam mur jest FANTASTYCZNY! polozony jest w gorach, az sie wznosi, raz opada. Na nas zrobil niesamowite wrazenie. do tego stopnia, ze byc moze latem przyjedzemy jeszcze razm ty razm aby zwiedzic polnoc Chin i wybiezemy takie miejsce, gdzie turysci nie docieraja do muru.
Jak juz wspomnialam, pogoda byla nienajlepsza, wiec nie bylo swietnej widocznosci i bylo bardzo slisko. Tradycjnie przewrocilam sie, ale dla odmiany nie mam niczego w gipsie:)
Ale mur polecamy kazdemu, jest swietny.

mm
mm - 2010-01-02 04:37
nie no czytam i nie wierze.. ale wytlumacze Ci bo chyba na serio dziewczynko nie domyslasz sie. wiesz czemu robia sobie z toba zdjecia???? bo jestes jak murzyn w polsce. wiekszosc z nich nie widziala nigdy bialasa na zywo. wywodzisz sie z tego samego bo jak bylas mala i widzialas murzyna to pewnie nie wiedzialas co to(kto to) i gapilas sie jak oni. i moze to tobie sie przyda lekcja kultury bo oni sie pewnie toba zachwycali a ty mialas mine ... i powtarzam po raz kolejny (bo czytam ten blog od konca) ze plucie, bekanie i glośność to cechy chinczykow - poczytaj o tym zanim skomentujesz. to ze ty tak nie robisz nie znaczy ze ktos jest gorszy tylko rozni się kulturowo.

bianc
Bianca Sadowska